Aktualności

Festiwal "Ars Longa, Vita Brevis – w kręgu 12 gwiazd”

W dniach 1-2 maja 2024 r. zapraszamy na pierwszą odsłonę Festiwalu "Ars Longa, Vita Brevis - w kręgu 12 gwiazd".

_________________________________________________________________________________________________

Każda z 12 gwiazd ulokuje się w innym zakątku miasta i przedstawi odrębną dziedzinę sztuki: teatr, literatura, kino, taniec, muzyka, śpiew, fotografia, grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba i ceramika.

Wyjazd do Filharmonii Pomorskiej

Dnia 15.03.2024r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu zorganizował wycieczkę do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy dla uczestników projektów socjalnych ,,Młodzi Duchem” i ,,Razem dla Rodzin”. Osoby starsze, osamotnione, z niepełnosprawnościami oraz rodzice, będący uczestnikami projektu obejrzeli komediowy spektakl Teatru Komedia ,,Ostra Jazda” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego.

Obsadę stanowili:
Agnieszka Warchulska, Marta Wierzbicka, Adam Hutyra, Przemysław Sadowski.

ZWIEDZANIE ZAMKU W ŚWIECIU

        W dniu 27.03.2024r. uczestnicy projektu socjalnego „Młodzi Duchem” mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Świeckiego Zamku Krzyżackiego. Przedsięwzięcie miało na celu zapoznanie się z historią zamku, obyczajami jakie panowały w tamtym okresie oraz obejrzenie kilku najciekawszych pomieszczeń, które uległy odrestaurowaniu. Na główną uwagę zasługiwały odnowione średniowieczne sklepienia  gwieździste, sala rycerska z piwnicą skrzydła północnego. Ponadto atrakcja była możliwość wejścia na wieżę i podziwianie pięknych malowniczych widoków z lotu ptaka.

Specjalistyczne zajęcia z psychologiem

Dnia 27.02.2024 r. Ośrodek Pomocy Społecznej dla uczestników projektu socjalnego ,,Razem dla Rodzin” zorganizował spotkanie z psychologiem dot. problematyki depresji młodzieńczej.

Podczas spotkania poruszono następujące kwestie: charakterystyka okresu adolescencji, różnice między smutkiem a depresją, obraz depresji wśród młodzieży, właściwa reakcja rodzica lub opiekuna, gdy z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, rozpoznanie zachowań autodestrukcyjnych.

WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

W dniu 27.02.2024 r. mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych w Świeciu wspólnie z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy, którą zorganizowano w ramach projektu socjalnego ,, Podróżnicy z Edenu’’.

Celem wyjazdu była wizyta w Operze Nova w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy mogli podziwiać spektakl pt. ,,Czarodziejski Flet’’, który zachwycił wszystkich niesamowitą  i bogatą scenografią, a także urzekł ariami wykonanymi w języku niemieckim.

ZWIEDZANIE ZAMKU

W dniu 23.02.2024 r. mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych w Świeciu wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzić Zamek krzyżacki w Świeciu, który niewątpliwie stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Świecia. Uwieńczeniem spotkania było wspólne wejście na wieżę oraz podziwianie panoramy Świecia.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu socjalnego ,, Podróżnicy z Edenu’’.

WYCIECZKA NA KONCERT

WYCIECZKA NA KONCERT

 

W dniu 12.02.2024 r. mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych w Świeciu wraz z opiekunami uczestniczyli w koncercie Maryli Rodowicz, który odbył się w ramach projektu socjalnego ,,Podróżnicy z Edenu''.

Dla wszystkich uczestników wycieczki było to niezwykle ekscytujące wydarzenie móc zobaczyć na żywo królową polskiej piosenki, która niezmiennie zachwyca swoją twórczością.

Strony

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu

 (52) 519 05 40

 (52) 331 59 90

 sekretariat@opsswiecie.pl

Adres skrzynki ePUAP: /3wms0vy71e/SkrytkaESP

Kierownik

Sylwia Kryszak

 kierownik@opsswiecie.pl

© 2024 Ośrodek Pomocy Społecznej. Wykonanie INFO-STUDIO