Aktualności

AHOJ PRZYGODO! WYCIECZKA DO GDAŃSKA

W dniu 12.09.2023 r. mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych w Świeciu wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.

Pierwszym punktem wspólnej wyprawy było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, co stanowiło dla wszystkich niesamowitą lekcję historii.

Następnie uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać zapierającą dech w piersi panoramę Gdańska z wieży widokowej oraz koła widokowego.

Z kolei wspólny obiad pozwolił na regenerację sił niezbędnych do dalszej wyprawy.

Uwieńczeniem wycieczki było wspólne plażowanie i relaks na plaży w Brzeźnie.

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 07.09.2023 r. mieszkańcy Schroniska dla Bezdomnych w Świeciu oraz osoby zaprzyjaźnione z placówką uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy, które z zostały przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem przez przedstwicieli Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Celem spotkania było nabycie i wzmocnienie kompetencji niezbędnych w sytaucji zagrożenia życia lub zdrowia.

Powyższe działanie zostało przeprowadzone w ramach projektu socjalnego ,, Podróżnicy z Edenu'',  który skierowany jest do osób bezdomnych.

Wstępna rekrutacja do Programu Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu zaprasza osoby zainteresowane udziałem w programie pn. "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego" - edycja 2024 do zgłoszenia swojego udziału w ww. działaniu. Wcześniejsze zgłoszenia pozwolą adekwatnie do potrzeb osób zamieszkałych na terenie Gminy Świecie zabezpieczyć środki finansowe na rok 2024.

Udana impreza w ZMCH

W dniu 5 lipca 2023 roku do Zespołu Mieszkań Chronionych przybyli zaproszeni Goście - Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Było głośno, wesoło i smacznie.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom oraz terapeutom WTZ w Świeciu za odwiedziny. Było nam niezmiernie miło gościć Was w naszych progach.

Szczególne podziękowania składamy naszym honorowym gościom: Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Kułakowskiemu oraz Panu Burmistrzowi Pawłowi Knapikowi za to, że mimo natłoku obowiązków znaleźli chwilę, aby zaszczycić nas swoją obecnością.

Kierownik, Pracownicy i Mieszkańcy ZMCH.

Piknik pn. „Bezpieczne wakacje w górach, w lesie, nad wodą i na ulicy, a także wolne od używek i uzależnień”

W dniu dzisiejszym tj. 23.06.2023 r. odbył się Piknik pn. „Bezpieczne wakacje w górach, w lesie, nad wodą i na ulicy, a także wolne od używek i uzależnień” zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu oraz Koordynatora Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeciu Panią Klaudię Subkowską.

Podczas Pikniku dzieci mogły zapoznać się m.in. z zasadami pierwszej pomocy, bezpieczeństwem na drodze , w lesie oraz nad wodą, wpływem używek na własne życie i bezpieczeństwo.

Potrzebna lodówka

Potrzebna lodówka dla 5-osobowej rodziny oraz meble kuchenne.

Prosimy osoby, które mogłyby pomóc o kontakt z pracownikiem socjalnym Małgorzatą Jesionowską pod numerem telefonu 52 519 05 51 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Strony

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu

 (52) 519 05 40

 (52) 331 59 90

 sekretariat@opsswiecie.pl

Adres skrzynki ePUAP: /3wms0vy71e/SkrytkaESP

p.o. Kierownika

Dariusz Guz

 kierownik@opsswiecie.pl

© 2023 Ośrodek Pomocy Społecznej. Wykonanie INFO-STUDIO