Aktualności

UWAGA!

Osoby znajdujące się w kwarantannie z powodu wirusa COVID-19

potrzebujące zaopatrzenia lub innej pomocy,

prosimy o kontakt telefoniczny pod numer

509 274 975 - Ośrodek Pomocy Społecznej

Odkryjmy razem magię Świąt!

Odkryjmy razem magię Świąt !

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału
 w KONKURSIE PLASTYCZNYM pod nazwą ,,Bombka radości 2020” - na najpiękniejszą bombkę świąteczną techniką dowolną. Zachęcamy do prac wykonywanych farbami, kredkami,

z użyciem różnorodnych elementów plastycznych. Niech poniesie Was wyobraźnia !

Podziękowania

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu wraz z pracownikami składa serdeczne podziękowaniu Panu Dariuszowi Szymczyk za nieodpłatne przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego w postaci nowego pionizatora oraz materaca przeciwodleżynowego, który będzie służył potrzebującym z terenu gminy Świecie.

Jeszcze raz dziękujemy z całego serca!

 

Sesja zdjęciowa

Dnia 08.10.2020 w naszym Ośrodku Pomocy Społecznej miało miejsce niezapomniane wydarzenie przygotowane dla uczestników projektu socjalnego "Delikatni jak motyle" - profesjonalna sesja zdjęciowa.

Przedsięwzięcie wsparło i zaangażowało się w nie Świeckie Stowarzyszenie Motocyklistów "WATAHA".

Przeprowadzona sesja oraz towarzysząca jej atmosfera pozwoliły naszym uczestnikom na wspólną integrację, miłe spędzenie czasu oraz zapomnieć o doskwierającej samotności i codziennych trudach.

Akademia Ady

Dnia 07.10.2020 miało miejsce kolejne spotkanie w ramach prowadzonej w naszym Ośrodku Pomocy Społecznej Akademii Ady. Skierowane ono zostało do rodziców, a tematem przewodnim była komunikacja w rodzinie, Podjęto wpsólna pracę, opartą o wymianę doświadczeń i wiedzy, nad znaczeniem i rolą prawidłowej pozytywnej komunikacji w rodzinach. Uwrażliwiono rodziców na to jak istotne jest chwalenie dzieci oraz przedstawiono i przećwiczono jak w prawidłowy sposób to robić.

Akademia Ady

W dniu 30.09.2020r. miejsce miało spotkanie edukacyjno-warsztatowe dla rodziców, a poświęcone zostało uwrażliwieniu ich na problem nadmiernego korzystania przez dzieci, już te najmłodsze, z mediów elektronicznych i Internetu. Współczesne dzieci stają się, niezależnie od własnej woli, dziećmi wirtualnego świata, dlatego podczas spotkania psycholog przedstawił specyfikę problemu, przyjrzano się przyczynom oraz skutkom długotrwałego korzystania z mediów elektronicznych.

Strony

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu

 (52) 519 05 40

 (52) 331 59 90

 sekretariat@opsswiecie.pl

Kierownik

 mgr Marzena Brac

 kierownik@opsswiecie.pl

© 2020 Ośrodek Pomocy Społecznej. Wykonanie INFO-STUDIO