Projekt "Akcja Aktywacja"

projekt "AKCJA AKTYWACJA"


 

Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy w partnerstwie z  Olimpią Komosińską prowadzącą działalność gospodarczą pn. SZKUTNIK oraz Mirosławą Kacprzak prowadzącą działalność gospodarczą pn. Centrum Nauczania „LET’S GO”  realizuje projekt

  1. „AKCJA AKTYWIZACJA”

Okres realizacji projektu: od 01.04.2020 r. do 30.09.2021 r.
Wartość projektu – 690.053,69 zł
Wartość wkładu Unii Europejskiej w projekt – 581.577,25 zł

 
Kto może się zgłosić do projektu

Osoby młode w wieku 15-29 lat bierne zawodowo, w tym z niepełnosprawnościami, z obszaru powiatów: bydgoskiego, Bydgoszczy, Grudziądza, nakielskiego, chełmińskiego oraz świeckiego (tzn. osób fizycznych, które zamieszkują, w tym uczą się na obszarze w/w powiatów w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego - kryterium nie ma zastosowania w sytuacji kierowania wsparcia do imigrantów i reemigrantów).

Cel projektu

Aktywizacja zawodowo-edukacyjna 70 osób w wieku 15-29 lat biernych zawodowo (40K; 30M), w tym z niepełnosprawnościami, z obszaru powiatów: bydgoskiego, Bydgoszczy, Grudziądza, nakielskiego, chełmińskiego oraz świeckiego (tzn. osób fizycznych, które zamieszkują, w tym uczą się na obszarze w/w powiatów w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego - kryterium nie ma zastosowania w sytuacji kierowania wsparcia do imigrantów i reemigrantów), przez kompleksowe i zindywidualizowane wzmocnienie ich kompetencji zawodowych i umożliwienie wejścia lub powrotu na rynek pracy.

Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez:

  • 42% osób w najtrudniejszej sytuacji (osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3, imigranci, reemigranci), 57% osób nienależących do wyżej wymienionych grup.

Zakres pomocy:

  • identyfikacja potrzeb osób pozostających bez zatrudnienia (opracowanie IPD) dla 70 osób,
  • poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej dla 70 osób,
  • szkolenia dla 70 osób,
  • kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy dla 70 osób,
  • staże dla 35 osób.

Sposób rekrutacji do projektu

Rekrutacja odbywa się na bieżąco na podstawie osobistego zgłoszenia chęci udziału w projekcie poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego (Etap I). Kolejnym etapem rekrutacji jest rozmowa rekrutacyjna z doradcą zawodowym.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu telefonicznego (tel. 691827878), mailowego (siph@siph.pl) lub osobistego w Biurze Projektu (Bydgoszcz ul. Magazynowa 11).

Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na naszą pomoc w wypełnieniu formularza rekrutacyjnego.

W pierwszej kolejności do udziału w projekcie są kwalifikowane:

  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby z niskimi kwalifikacjami do ISCED 3 włącznie,
  • osoby należące do kat. NEET,
  • osoby zamieszkałe (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) miasta średnie, w tym miasta tracące funkcje społeczno- gospodarcze, tj. Grudziądz, Nakło nad Notecią i Chełmno.

Ze wsparcia mogą skorzystać również byli uczestnicy projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO, o ile spełnią przesłanki określone w kryterium dostępu dot. grupy docelowej.

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu

 (52) 519 05 40

 (52) 331 59 90

 sekretariat@opsswiecie.pl

Adres skrzynki ePUAP: /3wms0vy71e/SkrytkaESP

p.o. Kierownika

Sylwia Kryszak

 kierownik@opsswiecie.pl

© 2024 Ośrodek Pomocy Społecznej. Wykonanie INFO-STUDIO